Typ Szerokość robocza sortowanie Szerokość robocza wycinkę drzew Waga Wymagana moc
LJ150 97 cm 15 cm 680 kg 5-8 tony
LJ300 112 cm 30 cm 1250 kg 8-16 tony
LJ450 130 cm 45 cm 1680 kg 16-30 tony

Lumberjack

Karczowanie drzew na terenach miejskich lub przecinanie lasu może wymagać pewnej dokładności przy pracy. Byłoby idealnie, gdybyś był w stanie wyciąć wszystkie drzewa i przewieźć je w bezpieczne miejsce w celu segregacji lub przepuścić przez rębaka-rozdrabniacza. Lumberjack pozwoli Ci wyciąć drzewa w najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób.

W zależności od szerokości roboczej i modelu, Lumberjack posiada czerparkę od 5 do 30 ton, która jest maszyną zarówno do wycinania jak i sortowania.

Wycinkę drzew i sortowanie w jednej czynności

Za pomocą chwytaka możesz chwycić pień drzewa w określonym miejscu, w którym chcesz je ściąć. Chwytak wyposażony jest w hydraulicznie zasilane ostrza Hardox, których wykonanie pozwala ścinać pnie do 45 cm, zależnie od Twojej wersji Lumberjacka. Maszyna posiada cztery silniki orbitalne, które kontrolują zębaty zacisk. W połączeniu z ruchem czerparki, po ścięciu pnia masz możliwość obejrzenia drzewa ze wszystkich stron.

Masz zamiar używać Lumberjacka na obszarze miejskim? W takim przypadku masz gwarancję, że przyciągniesz uwagę, jeżdżąc po okolicy z drzewem!