Typ Szerokość robocza Głębokość robocza Prędkość robocza Wymiary (dł-sz-wys) Waga Wymagana moc
AR100 100 cm 0 - 3,5 cm 7-12 km/h 175 x 150 x 50 cm 200 kg (bez zbiornika na wodę) 10 - 15 KM
AR150 150 cm 0 - 3,5 cm 7-12 km/h 110 x 170 x 90 cm 450 kg (bez metalowych palet) 20 - 40 KM
AR200 200 cm 0 - 3,5 cm 7-12 km/h 110 x 220 x 90 cm 530 kg (bez metalowych palet) 30 - 50 KM

Aerator

Ubite boisko na sztucznej murawie jest nakłuwane po stronie menedżera boiska. Boiska na sztucznej murawie są bardzo wrażliwe na ubijanie ze względu na intensywne użytkowanie i zanieczyszczenia. Ubijanie włókna i wypełnienia doprowadzi do utwardzenia boiska i utracenia efektu tłumienia drgań. Inną wadą jest to, że przyczepność butów sportowych zostanie zmniejszona, co ostatecznie może powodować urazy.

Ubite boiska są często uprawiane za pomocą szczotki lub zębów. Jednak jest to rozwiązanie tymczasowe, ponieważ w ten sposób zruszasz tylko kilka milimetrów w górnej warstwie. Niemniej jednak główny problem ubitego boiska istnieje dopóki dolna warstwa jest z włókna.

Zruszanie sztucznej murawy

Zruszanie całej sztucznej murawy może zostać wykonane za pomocą aparatu do napowietrzania (Aeratora). Wyposażyliśmy Aerator w wałki, które posiadają metalowe zęby/kolce, a same wałki są połączone z łańcuchem napędowym. Dzięki temu wałek z kolcami może delikatnie podważać glebę. W związku z tym ubite boisko zostanie spulchnione i zostaną przywrócone jego parametry techniczne w profilu pionowym. Murawa będzie jak nowa!

Ponadto możesz także chcieć usunąć materiał wypełniający z Twojego boiska. Kiedy po raz pierwszy zruszasz boisko, wykonasz swoją pracę dużo szybciej.

Zasada zruszania gleby została opracowana w 2000 roku wspólnie z firmą Desso Sport Systems. Zwykła belka ze stalowymi zębami może powodować pewnego rodzaju zużycie poprzez rozdzielanie końcówek włókien. W przypadku Aeratora nie ma możliwości zużycia. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie powinno się używać zębów pokrytych węglikiem na boisku ze sztuczną murawą. Jednak dzięki delikatnemu podważaniu (zamiast „czesania” boiska zębami), Aerator nie uszkadza włókien.

Jesteśmy wykonawcami oraz producentami maszyny, dlatego jest ona w stanie zruszać warstwę do „pełnej głębokości”, dzięki czemu możesz osiągnąć prędkość roboczą 10 km/h. Ponadto nie musisz zatrzymywać się na końcu boiska, Aerator pojedzie zawsze za tobą bez przesuwania boiska. Jesteśmy w stanie dostarczyć 3 różne typy Aeratora – dodatkowe informacje znajdują się w arkuszach produktów.